Slutspelsdags på Pregames / Time for Playoffs

Publicerad: 11/10

Nu är gruppspelet färdigspelat och det börjar bli dags för att tävla om pokalerna och de ädlaste valörerna.

På söndags eftermiddagen skall det avgöras och här nedan ser ni både tabell och slutspelsträd.

Now the group game is finished and it's time to compete for the trophies and the noblest denominations.

On Sunday afternoon it will be decided and below you will see both the table and the playoff tree.

*Please note that the mobile device may have difficulty formatting the page correctly.

All games live: https://solidsport.com/wcvh

Tabell/Standing:

Team: GP: W: E: W: G IG: D: P
Heros Svart 6 5 0 (0) 1 17 4 13 15
IFAH Röd 6 4 1 (0) 1 28 4 24 13
IFAH Grön 6 4 0 (0) 2 12 8 4 12
Ume Wolfs Vit 6 3 1 (0) 2 14 13 1 10
Gotland Flyers 6 2 0 (0) 4 11 12 -1 6
NHIF 6 1 0 (0) 5 16 24 -8 3
Ume Wolfs Svart 6 1 0 (0) 5 6 39 -33 3

 

Spelschema/Schedule Pregames Volt Hockey      
Lördag/Sat: Resultat/Res: Hemma lag/Home: Borta lag/Away:  
09.00 1-2 NHIF Gotland Flyers Plan 1
09.00 4-3 Umeå Wolfs Vit Umeå Wolfs Svart Plan 2
09.45 0-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
09.45 0-2 Gotland Flyers Heros Svart Plan 2
10.30 5-3 IFAH Grön NHIF Plan 1
10.30 2-2 IFAH Röd Ume Wolfs Vit Plan 2
11.15 7-1 Heros Svart Ume Wolfs Svart Plan 1
11.15 1-4 Gotland Flyers IFAH Grön Plan 2
13.00 3-4 NHIF Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 0-3 Heros Svart IFAH Röd Plan 2
13.45 13-0 IFAH Röd Ume Wolfs Svart Plan 1
13.45 3-1 Ume Wolfs Vit Gotland Flyers Plan 2
14.30 0-4 NHIF Heros Svart Plan 1
14.30 0-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 2
15.15 1-8 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 1
15.15 0-2 Ume Wolfs Vit Heros Svart Plan 2
         
Söndag/Sun:   Hemma Lag/Home Borta Lag/Away  
         
09.00 1-8 NHIF IFAH Röd Plan 1
09.00 7-0 Gotland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
09.45 2-0 Heros Svart IFAH Grön Plan 1
09.45 2-0 IFAH Röd Gotland Flyers Plan 2
10.30 2-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 1
         
    Semifianler:    
12.15 5-1 Heros Svart Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 3-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
         
    Placeringspel:    
12.15 11-0 Gottland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
13.00 4-6 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 2
13.45 2-1 Gottland Flyers NHIF Plan 2
         
13.45 2-4 Ume Wolvs Vita IHAH Grön Plan 1
14.30 0-1 Heros Svart IFAH Röd Plan 1

Se alla nyheter »

Information: Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga upplevelse. Genom att fortsätta surfa godkänner du detta. Läs mer

OK